Nakış uygulaması gerek görselliği gerekse dayanıklılığı açısından oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Fakat başarılı bir nakış uygulaması birden çok faktörün etki ettiği bir süreçtir. Burada en temel iki unsur desen çalışması ve makine kalitesidir.

Desen çalışması nakış uygulamalarında baskıda ilerlediği gibi ilerlemez. Elinizde desenin vektörel çizimi olsa dahi bu çizimi sadece kolaylaştırır. Desen çalışması sırasında logonun hangi boyutta ve hangi ürüne uygulanacağına bağlı olarak bir çizim gerçekleştirilir. Bu aşamada uzman ekibimiz sayesinde en küçük detaylarda bile yüksek kaliteli çözümler sunmaya çalışıyoruz. Fakat unutulmamalıdır ki nakış makinelerinde tüm sistemlerde olduğu gibi minimum hassasiyet söz konusudur. 1 mm nin altındaki detaylarda başarılı sonuçlar elde etmek pek mümkün değildir.

Makine kalitesi nakış uygulamasında sonucu çok etkileyen bir faktördür. İşletmemiz bünyesinde Japonya menşeili  dünya lideri Tajima marka makineler kullanmaktayız. Bu makinelerle mümkün olan en küçük detaylarla 12 renge kadar nakış yapabilmekteyiz.

Numune hizmeti bize ulaşan birçok müşterimizin öncelikli talebi olmaktadır. Numune üretimi tüm tekstil ürünlerinde zor bir süreç olmasının yanında nakışta numune yapılması oldukça zorlu bir aşamadır. Numune üretimi yapılabilmesi için öncelikle yukarda bahsettiğimiz desen çalışmasının tamamlanması gerekmektedir. Aynı zamanda endüstriyel nakış makineleri en az 15 kafalıdır. Bu aynı anda 15 ürünün birlikte işlenmesi anlamına gelir. Nakışlı siparişlerde minimum 15 adet sipariş sebebi bundan ötürüdür.  1 adet  işleme için kalan 14 kafa kapatılır. Ortalama 20*10 cm ölçülerinde bir logonun makine işleme süreci 2 saat civarındadır. Bu sebeple ciddi zaman, dolayısıyla maddi kayba sebep olmaktadır. Biz özellikle numune ve ürün kalitesi olarak müşterilerimize daha önce yaptığımız işlerden örnekler sunarak bu süreci aşmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda özellikle sosyal medya paylaşımlarımızda hiçbir firmada olmayan şekilde detay görsellere yer veriyoruz. Mutlaka numune yapılması gerektiği durumlarda numune ücreti belirleyip müşterilerimize olabildiğince yardımcı olmaya gayret etmekteyiz.